נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

סודות העיר

עייפים מלחפש מה עושים ביעד שבחרתם לחופשתכם הבאה? המידע הוא רב, אבל דווקא על מקומות סודיים לא מדברים מספיק. טוב זה ברור, לא סתם מדובר במקומות סודיים הרי. זה למה אנחנו כל כך שמחים שהגעתם עד לכאן, בשביל שנגלה לכם קצת סודות שמורים ונרכיב לכם את הפאזל מעט יותר.

פשוט כי אכפת לנו. מכל היעדים האטרקטיביים של רגע זה, בחרנו את השניים שהיו ויישארו אטרקטיביים לנצח. כי סוס מנצח לא מחליפים. ניחשתם כבר לאן לוקחים אותכם? אתם יכולים להתחיל לחפש מלון בפריז או מלון בברצלונה בינתיים. אולי אפילו בשניהם בו זמנית.

 

 בין קרואסון לבאגט יש חמאה ואייפל

האנושות מתחלקת לשתיים – האנשים שסוגדים לצרפת באופן כללי ולפריז בפרט ואנשים שנשבעו לא לבקר ביעד זה יותר לעולם. תקוותנו שאתם נמנים עם הסוג הראשון של האנשים, שאוהבים את המקרון שלכם מפייר הרמה ואת הקרואסון שלכם מכל מאפייה שכונתית שכתוב עליה artisanal.

פריז תפתיע אותכם תמיד, מדובר בעיר שלא נחשבת גדולה במיוחד אבל יש בה כל כך הרבה מוקדי עניין שאי אפשר לגלות הכל בביקור אחד. בעצם גם לא בשני ביקורים וגם לא בשלושה. שנים על גבי שנים של ביקורים בעיר הזאת ועדיין לא גילינו אפילו שליש מכל מה שיש בתוכה.

אנחנו בהחלט לא נספר לכם על מגדל אייפל – חרוש, לא נדבר גם על שער הניצחון – מכירים משיעורי צרפתית בבית ספר וגם לא נדבר על סקרה קר – למרות שמאוד בא לנו . לא, אנחנו נדבר על הדברים הנסתרים בפריז, כאלה שכנראה רק המקומיים מכירים.

 

 סודות העיר

בתור התחלה ניקח אותכם רחוק יותר מכל מרכז סואן שהכרתם – לפארק אנדרה סיטרואן. מדובר בפארק שנבנה בשטחו של מפעל רכבים ישן של המותג סיטרואן. ותרשו לנו לספר לכן שמדובר בפארק בין הקסומים שקיימים בפריז. בנוי בצורה גאומטרית מדהימה, עם צמחייה מגוונת ומזרקות מעניינות, הרבה מקומות מוצלים ומדשאה אחת ענקית שאהובה כל כך על כל מי שגר (ולא רק) בסביבה.

וזה עוד לפני שהזכרנו את הנוף של סיין, גשר של רכבות וכדור פורח אחד באמצע. כן כן, קראתם נכון, כדור פורח. לגמרי אפשר ורצוי לעלות לסיבוב עליו, הנוף של 360 מעלות שווה לכם את הכל. חוויה אדירה ואחלה תמונות שתוציאו משם.

ואיך אתם עם פארק שטווסים מתהלכים בו באמצע הדרך? יש פה גם אחד כזה, שהכניסה אליו היא בחינם בין חודשים נובמבר לאפריל ואחרי העלות היא בסביבות 2 יורו מבן אדם. פארק מטופח להפליא, עם כמויות צמחיה, בריכות ברווזים, פינות פרפרים ועוד שפע של דברים. נמצא במרחק של כלום מארמון הוונסן ונקרא parc floral.

ואיך אתם עם קצת קסם אסיאתי באמצע פאריז? אנחנו מדברים על מבנה סיני אמיתי, La Pagode, שנבנה ב1896 ע"י בעליהם של La Bon Marche כמתנה לאשתו. בהחלט יודעים דבר או שניים על מתנות פה.

 

 בין טאפאס לרמבלס יש גם גאוד(י)ה

ואם בנוגע לפריז , אנשים חלוקים, בכל הנוגע לספרד בכלל ולברצלונה בפרט, כנראה שכולם תמימי דעת וכולם רוצים לבקר בה שוב ושוב ושוב. סוד הקסם שלה נמצא ככל הנראה בעניין, שמדובר במנטליות מקומית שמאוד מזכירה לנו את עצמנו. המקומיים חייכניים, שמחים וקצב החיים שלהם הוא שלנו.

אנחנו לא ניקח אותכם לרמבלס, כי לשם תגיעו גם בלעדינו. לא נספר לכם על המונג'ויק או על פסל קולומבוס ועל זה שהוא מצביע לכיוון הלא נכון (לא לעבר המדינות שהוא גילה), אנחנו לא נספר לכם את הסיפור של גאודי וכמה הוא אחראי על המראה של העיר. לא לא, אנחנו נספר לכם את כל מה שמקומיים יודעים ואתם לא.

 

 סודות העיר

פארק המבוך אורטה – זוכרים את המבוך של מלכת הלבבות מאליס בארץ הפלאות? די בטוחים שאם הסיפור היה נכתב עכשיו, הפארק היה משמש השראה. מקום שקט וסודי, שלא רבים שמעו עליו.

ומה עם פארק הקקטוסים? כן, פארק שכולו מוקדש לצמח זה, כיף לטייל בו ולהרגיש כאילו ביקרנו בעוד מדינה בטיול אחד. ולבסוף, יודעים שגם בברצלונה יש פסל חירות משל עצמו? הוא מחכה שתגלו אותו בספרייה העירונית של העיר.

מלונות בפריז