נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
Search

סים בינלאומי – כל מה שצריך לדעת לפני שיוצאים לטיול

בשנים האחרונות הפתרון של שימוש בסים בינלאומי בנסיעות לחו״ל הפך לפופולארי במיוחד בקרב מטיילים שונים.

הזמינות הקבועה של האינטרנט והשיחות הפכו לקריטיות יותר עבור המטיילים, ועל כן לא מעט מהם מוכנים לפתוח את הארנק על מנת לזכות בגישה לאינטרנט בכל מקום ובכל זמן.

אז מה צריך לדעת לפני שבוחרים סים בינלאומי? על כך בכתבה הבאה.

 

השאלה הראשונה – לקנות בארץ או בחו״ל?

אולי השאלה המשמעותית ביותר לגבי שימוש בסים בינלאומי בטיול היא הבחירה האם להמשיך עם ספקית הסלולאר הישראלית או לבחור בספק מקומי במדינת היעד. מבחינת מחיר, ההבדל יכול להיות דרמטי לטובת מדינות היעד, שכן לרוב המחיר של חבילה מקומית הוא זול יותר ממחיר של חבילת חו״ל. עם זאת, לא תמיד כך הדבר וכדאי מאוד לבצע סקר שוק בארץ ובמדינת היעד על מנת למצוא את הפתרון הזול ביותר.

החיסרון העיקרי של בחירה בסים של חברה חיצונית, על פני בחירה בחברות ישראליות דוגמת הוט מובייל חול, הוא הצורך בהחלפת המספר. עבור מי שמעוניין להיות זמין לשיחות מהארץ מגורמים שונים, החלפת המספר יכולה לפגוע בזמינות ויהיה צורך לבחור בשירות "עקוב אחרי" אשר עלול לעלות עשרות שקלים נוספים. בנוסף, במקרים של טיול במספר מדינת, סים מקומי לא בהכרח יספק את הפתרון המתאים ביותר שכן יהיה צורך להחליף סים בכל מעבר בין מדינה. כמו כן, במקרים של תקלות, יהיה צורך להיעזר בשירות התמיכה של מדינת היעד, אשר במקרים רבים לא יינתן בשפה האנגלית ועל כן עלול להיות לא מועיל.

 

השאלה השנייה – באיזו חבילה לבחור?

השאלה המשמעותית הבאה היא מה סוג החבילה שכדאי לקחת. עם עליית הפופולריות של שימוש בסים בינלאומי, חברות רבות החלו להציע מגוון רחב של חבילות, הכוללות תמהילים שונים של מחירים עבור גלישה, שיחה והודעות SMS. הדרך הנכונה לבחור בחבילה המתאימה היא לבחון את הצורך שלכם ואת הזמינות של שירותים שונים במדינת היעד. אם אתם צפויים לנסוע למדינה אירופית בה קיים חיבור אינטרנט זמין במרבית המקומות, או אם אתם צפויים לבלות את רוב הזמן במלון או במרכז כנסים לצורך העבודה, סביר שלא יהיה לכם צורך נרחב בחבילות גלישה אלא בעיקר בשיחות או הודעות. במקרים אחרים, בהם הרשת לא תמיד זמינה, אפשר לבחור בחבילת גלישה גדולה במיוחד ואפילו לנצל אותה לשיחות באמצעות אפליקציות שונות ובכך לחסוך בעלות על דקות שיחה.

 

השאלה השלישית – מה קורה כשנגמרת החבילה?

במקרים של טיסות וטיולים לחו״ל חשוב גם להתכונן למצבים בלתי צפויים ולבחון אלטרנטיבות במקרים כאלו. אחד המקרים האלו הוא הגעה לתקרה של חבילת הגלישה או דקות השיחה. במקרים כאלו, חשוב לבדוק מראש מה התנאים של החבילה שרכשתם ומה צפוי לקרות בסיום החבילה. חלק מהחברות נוהגות לגבות סכומים מופרזים על שימוש בדקות שיחה או גלישה מחוץ לחבילה ועל כן שווה לבחון מראש איך להתחמק מכך – בין אם על ידי הגדלת החבילה, בחירה בחברה עם קנסות נמוכים יותר או פשוט בחירה מראש בחבילה גדולה יותר.

 

מכשיר וסים

Hip-Hop_1668479590
2 חוגים שילדים אוהבים

כל הורה מכיר את הרגע הזה שבו הוא צריך להחליט לאיזה חוגים הוא ישלח את הילדים השנה. מדובר בהתלבטות