נא להקליד בשורת החיפוש את הפוסט שאתם מחפשים.
חיפוש

4 אטרקציות שאסור לפספס בגיאורגיה!

נדמה כאילו גאורגיה היא מען קסם מיוחד המדינה הזאת שנפתחה אל התייר הישראלי לפני כמעט שני עשורים לא מפסיקה להפתיע. בכל פעם אפשר לגלות את המדינה הזאת מחדש וכל פעם יש אטרקציות נפלאות שאסור להחמיץ. קשה לרכז את כל המדינה היפה הזאת לרשימה קצרה, אך הרשימה הזאת תיקח אתכם לחלקים שנים של המדינה באזורי נוף וטבע ייחודים ושונים שהם רק חלק ממה שיש לגאורגיה להציע. הנה לכם 4 מקומות שבביקור הבא שלכם בגאורגיה, אסור לכם לפספס.

 

1. הבירה טיבליסי

הבירה טיבליסי היא הלב הפועם של המדינה הנפלאה גאורגיה, העיר מהווה מעין מקום של מפגש תרבויות מרתק בעל השפעות שונות וכדאי לקחת בחשבון שיום טיול אחד בה לא יספיק.  העיר שוכנת על גדות נהר הקורה ומקיפות את העיר מכל עבר גבעות נפלאות והרים גבוהים. ההיסטוריה הארוכה של העיר משאירה את הרישום בה ויש בה מגוון עצום של מבנים מרהיבים מתקופות שונות. יש האומרים שהצורה הנכונה להכיר את העיר היא פשוט ללכת ברחובות העיר ובעיקר באזור העתיק שלה. ברחבי העיר תמצאו מבצרים, מנזרים, מבנים נפלאים ואוכל מעולה.

הבירה טביליסי

 

2. עיר המערות – וארדזיה

בדרומה של גאורגיה שוכנת לה לא הרחק מהגבול הטורקי אטרקציה מרתקת בדמות מכלול מערות מרשים הנקראה מערות וארדזיה. האתר מורכב ממערכת גדולה של מערות החצובות בסלע בתוך נוף מרשים. העיר הזאת נבנתה בתקופת הזוהר של גאורגיה במאות 12-13. המערות נחצבו לצורך שימושים צבאיים ובתקופה מאוחרת יותר הפכו למגורי התושבים באזור. בעיר יש למעלה מ 6000 מערות והיא כוללת גם מנזרים ומבני ציבור שונים. בשיא תפארתה התגוררו במערות כ50,000 תושבים, כיום זהו אתר תיירותי מבוקש.

 

3. אתר הסקי גודאורי

אתר סקי גודאורי גיאורגיה הוא מפתיע באיכותו, גם עבור מי שרגיל לאתרי הסקי של מערב אירופה. במרחק של פחות משלוש שעות טיסה מתל אביב ועוד כשעתיים נסיעה משדה התעופה, תגיעו אל אתר סקי המתהדר ביותר מ82 ק"מ של מסלולי גלישה ברמות שונות. האתר מתאים מאד למי שנחשבים למתחילים או בעלי רמה בינונית בגלישה, אך האתר עצמו מצוין לחופשת סקי משפחתית בשל הנוחות והבטיחות הרבה שבו. אתר סקי גודאורי גיאורגיה מחולק לכמה חלקים שבהם ניתן להנות מעבר לסקי גם באזור מלונות ומסעדות וכן מתחמי קניות וחנויות לקניה והשכרה של ציוד סקי.

 

4. חבל סוואנטי

החבל השוכן בין הרי הקווקז בחלק הצפון מערבי של המדינה הנפלאה הזאת הוא אחד מהאזורים המבודדים יותר במדינה. הוא נחשב לחבל ארץ שהטבע בו מתפרץ לכל עבר עם נופים המעניקים תחושה שאיש לא ביקר בהם וכפרים שכאילו נשארו במאות קודמות. התושבים הנהנים מהבידוד היחסי שימרו מסורות המאפיינות שנים קדומות ואורך חיים מסורתי. כל אלו מקבלים את התפאורה של כפרים ציוריים, פסגות מושלגות וטבע ירוק מסביב. בחבל הארץ הזה תוכלו להנות ממסלולי טיול רגליים ברמות שונות של קושי והרבה מים וצמחיה ירוקה.

חבל סונטי

אטרקציות מרכזיות בברלין

בברלין יש מספר עצום של אטרקציות שונות, ממקומות בעלי חשיבות היסטורית ומבנים ארכיטקטוניים ייחודיים ועד למרכזים מסחריים חדישים וגנים